prof. John Marshall – webinar i czat na żywo.

Ekskluzywne spotkanie - Specjalnie dla polskich okulistów!

Profesor John Marshall – wybitny okulista i badacz akademicki, aktualnie profesor okulistyki w Instytucie Okulistyki przy Moorfields Eye Hospital, University College London.

W 2014 roku Profesor Marshall znalazł się w pierwszej dwudziestce najważniejszych postaci światowej okulistyki. W 2016 r. uznany przez czasopismo The Ophthalmologist – jednym ze 100 okulistów, którzy wywarli największy wpływ na postęp współczesnej okulistyki.

W trakcie swojej pięćdziesięcioletniej kariery naukowej poświęcił się głównie relacji pomiędzy światłem i okiem, badając mechanizmy leżące u podłoża schorzeń oczu związanych z wiekiem, problemami cukrzycowymi i dziedziczeniem. W centrum jego zainteresowania jest także wykorzystanie laserów w diagnostyce i chirurgii okulistycznej.

Do jego największych osiągnięć naukowych należy wynalezienie i opatentowanie lasera excimerowego stosowanego codziennie na całym świecie w zabiegach laserowej korekcji wad refrakcji.

Profesor Marshall wynalazł także pierwszy na świecie laser diodowy przeznaczony do leczenia schorzeń wynikających z cukrzycy, jaskry i będących wynikiem procesu starzenia.

Jednak w ocenie samego Profesora Marshalla jego największym życiowym osiągnięciem jest opracowanie leczenia AMD w jego wczesnym stadium określonej przez autora jako „terapia odmładzania siatkówki” Retinal Rejuvenation Theraphy (2RT).

Terapia ta wykorzystuje nanosekundowe impulsy laserowe stymulując naturalny, biologiczny proces samoregeneracji tkanek siatkówki i przywracając fizjologiczną funkcję nabłonka barwnikowego siatkówki i błony Brucha. To rewolucyjne odkrycie w okulistyce  pozwala powstrzymać a nawet odwrócić procesy chorobowe  – degenerację plamki związaną z wiekiem (AMD) i cukrzycowy obrzek plamki (DME).

Profesor Marshall przewiduje, że docelowo terapia odmładzania siatkówki mogłaby być stosowana profilaktycznie, na tyle spowalniając proces starzenia się siatkówki, aby podczas cyklu życia pacjenta nie zdążyły pojawić się widoczne symptomy choroby. Opracowana przez Profesora terapia „odmłodzenia siatkówki oka” przy użyciu lasera 2RT produkcji firmy Ellex, jest od 2014 r. wdrażana intensywnie w kilku ośrodkach europejskich. W Polsce prekursorem i liderem w stosowaniu tej terapii jest Instytut Oka w Warszawie (wykonano już ponad 800 procedur u polskich pacjentów).

Profesor John Marshall – uhonorowany licznymi medalami przez stowarzyszenia i organizacje brytyjskiej i światowej okulistyki. Zasiada w licznych międzynarodowych komitetach naukowych ( m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Wspólnoty Europejskiej czy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża) oraz jest honorowym członkiem wielu organizacji naukowych, autorem i wydawcą czasopism i setek publikacji naukowych.

Honorowy profesor wielu uczelni medycznych, gościnny wykładowca akademicki na uniwersytetach i akademiach na całym świecie.

6 PAŹDZIERNIKA, CZWARTEK, GODZ. 19.00

Posłuchaj wykładu. Zadaj pytanie jednemu z najsłynniejszych współczesnych okulistów!

bezpłatne uczestnictwo, webinar tłumaczony na język polski